Proces szlifowania parkietu w Warszawie

Prace przy odnawianiu idealnego stanu parkietu obejmują etap szlifowania. Procedura ta umożliwia przywrócenie powierzchni do pierwotnego, doskonałego wyglądu. Podczas szlifowania parkietu eliminowane są wady, chropowatości oraz nierówności, dzięki czemu podłoga staje się idealnie gładka.

Wykonanie tej procedury jest możliwe jedynie dla wysoce wykwalifikowanego specjalisty, który dysponuje nowoczesnym sprzętem. Oba te elementy są integralną częścią naszej działalności firmowej. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy właśnie u nas.

Korzyści szlifowania parkietu przez naszych mistrzów:

 • Zespół wysoce wykwalifikowanych specjalistów. Nasi mistrzowie są w stanie wykonać zadania niezależnie od rodzaju parkietu. Posiadają szeroki wachlarz technik szlifowania drewnianych podłóg, co pozwala im dostosować działania wyłącznie do potrzeb w danym przypadku. Przy tym uwzględniane są takie cechy, jak stan i indywidualne właściwości parkietu.
 • Na wszystkie prace szlifowania parkietu wykonane przez naszych mistrzów firma zapewnia gwarancję, niezależnie od kosztu świadczonych usług, ich zakresu i złożoności. Podchodzimy z maksymalną odpowiedzialnością do każdego obiektu. Czas pracy jest ustalany przez klienta. Nie musisz dostosowywać się do harmonogramu naszych mistrzów. Wykonamy wszystkie niezbędne procedury w dogodnym dla ciebie czasie. Reakcja na otrzymany zamówienie i przeprowadzenie szlifowania odbywa się w najkrótszym czasie.
 • Niskie koszty usług. Zamówienie cyklinowania parkietu w naszej firmie może sobie pozwolić praktycznie każdy mieszkaniec Warszawy.
Można zamówić cyklinowanie parkietu przez telefon.
+48

Cechy szlifowania parkietu

Aby jak najlepiej przeprowadzić szlifowanie parkietu, niezbędne jest odpowiednie dobór potrzebnego wyposażenia. Należy także wziąć pod uwagę rodzaj parkietu. Ten parametr wpływa również na wybór nasadzek szlifierskich, środków ochronnych.

Takie podejście pozwala na wykonanie prac w najbardziej delikatny sposób, co z kolei gwarantuje doskonały rezultat, czego nie można powiedzieć o ręcznym polerowaniu desek parkietowych.

1. Darmowa konsultacja
Dzwoniąc pod numer +48, możesz bezpłatnie uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące szlifowania parkietu w Warszawie!
2. Bezpłatny wyjazd fachowca
Po uzgodnieniu dogodnego dla ciebie czasu, fachowiec przyjedzie na obiekt w celu dokonania pomiarów. Sporządzi kosztorys i poda koszt wszystkich prac związanych ze szlifowaniem parkietu.
3. Zawieramy umowę
Ustalamy datę i czas wykonania prac. Włączamy całą listę operacji do umowy i ustalamy ostateczny koszt.
4. Przeprowadzamy szlifowanie parkietu
Wykonujemy wszystkie prace związane z przygotowaniem i szlifowaniem parkietu. Bez żadnych przedpłat.
5. Rozliczenie za usługi
Po zakończeniu wszystkich prac, dokonujesz odbioru obiektu i dokonujesz płatności zgodnie z umową.

Rodzaje szlifowania

Istnieje kilka metod obróbki parkietu:

 • Szlifowanie przy użyciu urządzeń bębnowych. Służy do wstępnej obróbki podłogi. Do prac używa się szlifierek bębnowych. Za ich pomocą mistrz usuwa nierówności i szorstkości na powierzchni. Ten sposób jest także stosowany, gdy konieczne jest usunięcie starej warstwy lakieru.
 • Szlifowanie przy użyciu urządzeń taśmowych. Zapewnia czystsze szlifowanie niż urządzenia bębnowe. Odpowiednie do szlifowania parkietu, gdy powstawanie pyłu jest niedopuszczalne. Przy użyciu urządzeń taśmowych nie jest konieczne stosowanie płaskich szlifierek, ponieważ powierzchnia staje się idealnie gładka.
 • Szlifowanie przy użyciu płaskich urządzeń szlifierskich. Jego zastosowanie jest uzasadnione, gdy potrzebne jest usunięcie śladów grubego szlifowania i nadanie powierzchni jeszcze większej gładkości. To urządzenie jest stosowane na końcowym etapie obróbki parkietu.

Im dokładniejsze będzie szlifowanie powierzchni, tym lepiej na nią położy się lakier. Nasi specjaliści wykonują zarówno maszynową, jak i ręczną obróbkę wszystkich rodzajów parkietu.

Ceny szlifowania parkietu za m2:

Rodzaj usługi Cena za m2
 • х1 Cyklinowanie
50 zl. m2
 • х1 Cyklinowanie
 • х2 Matowanie międzywarstwowe
 • х3 Lakierowanie lakier Arboritec FlowTech
70 zl. m2
 • х1 Cyklinowanie
 • х2 Matowanie międzywarstwowe
 • х3 Lakierowanie lakier Arboritec FlowTech
100 zl. m2
 • х1 Cyklinowanie
 • х3 Lakierowanie lakier Arbotec Elevate 2k
 • х2 Matowanie międzywarstwowe
110 zl. m2

Zdjęcia podłóg przed i po szlifowaniu parkietu:

PRZED
PO
Parkiet przed szlifowaniem
Parkiet po szlifowaniu
Stan parkietu przed szlifowaniem
Stan parkietu po szlifowaniu
Wygląd zewnętrzny przed szlifowaniem
Wygląd zewnętrzny po szlifowaniu