Proces cyklinowania drewnianej podłogi

Jeśli odpowiednio i terminowo dba się o drewnianą podłogę, będzie ona zachowywać swój pierwotny estetyczny wygląd przez wiele lat. W trakcie eksploatacji na jej powierzchni osiada kurz, brud, wilgoć. Podłoga jest również stale narażona na działanie mechaniczne. Oczywiście, wszystko to negatywnie wpływa na estetykę i piękno. Stopniowo na powierzchni zaczynają pojawiać się rysy, chropowatości i inne uszkodzenia. Podłoga przestaje błyszczeć, a pojawiające się plamy stają się coraz trudniejsze do usunięcia. Nawet najbardziej wyrafinowane metody sprzątania nie dają oczekiwanego efektu. To jasny znak, że nadszedł czas na odnowienie wierzchniej warstwy podłogi. Wśród specjalistów ta procedura nazywa się cyklinowaniem.

Cyklinowanie pozwala przywrócić drewnianej podłodze jej pierwotny wygląd i blask. Na niej nie będą już widoczne plamy i rysy. Sprawia wrażenie, jakby w pomieszczeniu położono nową podłogę.

Zamówienie cyklinowania drewnianej podłogi można zrealizować telefonicznie

Porządek wykonania cyklinowania drewnianej podłogi

Lista prac może się różnić w zależności od typu podłogi, jej konfiguracji i powierzchni. Ale niektóre rodzaje prac są wykonywane zawsze.

 • Przede wszystkim należy obrabiać powierzchnię za pomocą szlifierki. Tę procedurę należy rozpocząć od kąta. Przejścia powinny być wykonywane na zakładkę. Każde kolejne przejście powinno nieco nachodzić na już obrobiony obszar. W ten sposób nie będą widoczne przejścia, a ryzyko pozostawienia jakiegoś obszaru nieoszlifowanego zostaje zminimalizowane;
 • Okresowo należy wymieniać element ścierny. Papier ścierny ma tendencję do zapychania się pyłem i rozrywania. Uzyskanie wysokiej jakości wyniku jest możliwe tylko dzięki terminowej wymianie papieru ściernego. Należy także regularnie czyścić zbiornik na pył urządzenia;
 • Cyklinowanie podłogi wykonuje się w kilku podejściach. Każde nowe przejście wykonuje się pod kątem prostym do poprzedniego. Do każdego kolejnego przejścia używa się papieru ściernego o mniejszej ziarnistości. Pozwala to przejść od grubego cyklinowania do wykończeniowego;
 • Kolejny etap to usuwanie kurzu z listew przypodłogowych i powierzchni podłogi. Specjaliści twierdzą, że tego rodzaju sprzątanie należy przeprowadzić dzień po zakończeniu cyklinowania;
 • Na koniec podłoga pokrywana jest lakierem. Po całkowitym wyschnięciu lakieru pomieszczenie można używać zgodnie z jego przeznaczeniem.
1. Bezpłatna konsultacja
Dzwoniąc pod numer +48 690 856 519, możesz całkowicie bezpłatnie uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące cyklinowania drewnianej podłogi w Warszawie!
2. Bezpłatny wyjazd fachowca
Po uzgodnieniu dogodnego dla Ciebie czasu, fachowiec przyjedzie na miejsce w celu wykonania pomiarów. Sporządzi kosztorys i przedstawi koszt wszystkich prac związanych z cyklinowaniem drewnianej podłogi.
3. Zawieramy umowę
Ustalamy datę i czas wykonania prac. Włączamy do umowy całą listę operacji i ustalamy ostateczny koszt.
4. Wykonujemy cyklinowanie drewnianej podłogi
Przeprowadzamy wszystkie prace związane z przygotowaniem i cyklinowaniem. Bez żadnych przedpłat.
5. Rozliczenie za usługi
Po zakończeniu wszystkich prac, dokonujesz odbioru obiektu i dokonujesz płatności zgodnie z umową.

Cyklinowanie wymaga użycia specjalnego sprzętu i umiejętności wykonywania takich prac. Nasi specjaliści mają do dyspozycji wszystkie niezbędne rodzaje szlifierek, umożliwiające szybkie i jak najwyższej jakości doprowadzenie Waszych podłóg do porządku. Do cyklinowania w narożnych strefach stosuje się specjalne urządzenia kątowe, dla centralnej strefy – okrągłe.

Koszt wykonania cyklinowania drewnianej podłogi

Cena różni się w zależności od używanej techniki, materiałów eksploatacyjnych, technologii wykonania i złożoności prac. Nasi specjaliści są gotowi zaoferować Wam swoje usługi w przystępnej cenie w Warszawie.

Ceny za cyklinowanie drewnianej podłogi w Warszawie:

Rodzaj usługi Cena za m2
 • х1 Cyklinowanie
50 zl. m2
 • х1 Cyklinowanie
 • х2 Matowanie międzywarstwowe
 • х3 Lakierowanie lakier Arboritec FlowTech
70 zl. m2
 • х1 Cyklinowanie
 • х2 Matowanie międzywarstwowe
 • х3 Lakierowanie lakier Arboritec FlowTech
100 zl. m2
 • х1 Cyklinowanie
 • х3 Lakierowanie lakier Arbotec Elevate 2k
 • х2 Matowanie międzywarstwowe
110 zl. m2