Olejowanie parkietu w Warszawie

Olejowanie to technologia, która pozwala nadać parkietowi pożądany kolor. Stosuje się ją do imitacji drogich gatunków drewna. Koloryzacja jest wykonywana przy użyciu lakierów lub olejów. Proces tonowania jest wysoce skomplikowany, ponieważ ma wiele specyficznych cech.

Olejowanie parkietu odbywa się za pomocą specjalnych barwników, chroniących przed działaniem bezpośrednich promieni słonecznych. Wytrzymałość na zużycie oraz jakość lakierów i olejów muszą być na najwyższym poziomie. Tylko takie podejście pozwala stworzyć trwałe i atrakcyjne wykończenie drewnianej podłogi.

Przy wyborze koloru parkietu należy uwzględnić cechy istniejącego wnętrza oraz osobiste preferencje. Warto również zauważyć, że nie wszystkie marki lakieru mogą być stosowane w określonych sytuacjach. Praca z olejem wymaga od wykonawcy szczególnej uwagi.

Do tonowania parkietu zaleca się angażowanie doświadczonych specjalistów, ponieważ proces ten wymaga przestrzegania szczególnych technologii. Wykwalifikowani mistrzowie potrafią obchodzić się z tonującymi preparatami i bardzo rzadko dopuszczają do błędów.

Kiedy jest potrzebne olejowanie parkietu?

Istnieje kilka powodów, dla których właściciele domów decydują się na tę procedurę:

 • Zmiana koloru parkietu. Za pomocą tonowania powierzchni podłogi można szybko zmienić stylistykę przestrzeni;
 • Maskowanie plam na powierzchni lakieru. Po obróbce parkietu nie będą widoczne wcześniej zauważalne defekty;
 • Osiągnięcie harmonijnego połączenia między podłogą a nowymi meblami. Jeśli elementy wystroju nie pasują do parkietu, wówczas zaleca się olejowanie. Kolor pokrycia podłogowego może być dowolny. Dzięki tonowaniu wnętrze staje się maksymalnie harmonijne.

Zamówienie tonowania parkietu można zrealizować telefonicznie

Jak prawidłowo wybrać olej?

Naturalność parkietowi nadadzą kompozycje w odcieniach brązowo-czerwonych. Ten kolor jest uważany za naturalny. Dla miłośników stylu high-tech zaleca się używanie kolorów fioletowych lub pomarańczowych. Jasne odcienie są mniej popularne. Praca z nimi jest dość trudna. Stąd prawdopodobieństwo idealnego wykonania pracy maleje. Olejowanie parkietu ma swoją specyfikę. Głównym problemem tej procedury jest równomierne nałożenie oleju na powierzchnię podłogi. Jeśli w określonym miejscu warstwa barwiącego preparatu będzie niewystarczająca lub zbyt gruba, w tej okolicy pojawią się plamy. Jest to dość skomplikowana praca, dlatego najlepiej powierzyć ją profesjonalistom.

Nasi mistrzowie wykonują tonowanie parkietu maksymalnie starannie i szybko. Od lat zajmują się aplikacją oleju na parkiet. Preparat nakładany jest równomiernie. Podłoga pokryta olejem wygląda bardzo stylowo. Dzięki tonowaniu możesz osiągnąć pożądany efekt.

Nasza firma wykonuje tonowanie wszystkich rodzajów drewnianych podłóg. Wykonujemy pracę wysokiej jakości, niezależnie od wielkości powierzchni. Nasi mistrzowie mają do dyspozycji wszystkie niezbędne wysokiej jakości materiały i nowoczesny sprzęt. Zawsze osiągamy potrzebny efekt, ponieważ podchodzimy do swojej pracy z odpowiedzialnością.

Ceny za olejowanie parkietu i drewnianej podłogi:

Rodzaj usługi Cena za m2
 • х1 Cyklinowanie
50 zl. m2
 • х1 Cyklinowanie
 • х2 Matowanie międzywarstwowe
 • х3 Lakierowanie lakier Arboritec FlowTech
70 zl. m2
 • х1 Cyklinowanie
 • х2 Matowanie międzywarstwowe
 • х3 Lakierowanie lakier Arboritec FlowTech
100 zl. m2
 • х1 Cyklinowanie
 • х3 Lakierowanie lakier Arbotec Elevate 2k
 • х2 Matowanie międzywarstwowe
110 zl. m2