Cyklinowanie wraz z doświadczoną ekipą parkieciarzy

Kontakt

+ 48 500 551 515

warszawacyklinowanie@wp.pl

Poniżej znajdują się przykłady wykonanych przez nas zleceń w Warszawie wraz ze zdjęciami i krótkim opisem wykonywanych prac.

Renowacja parkietu ułożonego w podwójną jodełkę (Warszawa Rembertów).

Realizacja przedstawia cyklinowanie parkietu w warszawskim Rembertowie. Pierwsze przejazdy cykliniarką odsłaniają dość dobrze zachowane drewno dębowe. Parkiet dębowy w kolejnych etapach prac przechodzi cyklinowanie maszyną główną i rantówką, szpachlowanie płynem mix%fill doskonale nadającym się do podłóg dębowych , polerowanie siatkami ściernymi, nałożenie podkładu oraz lakierowanie.  Zastosowany lakier to 2-składnikowy Bona Flow w odmianie półmatowej. Pomimo lekkich przebarwień charakterystycznych dla dębu, podłoga po profesjonalnej renowacji wygląda bardzo dobrze, ciesząc oko kolejnego klienta.

Jodelka jesionowa – cyklinowanie Warszawa centrum.

Na poniższych zdjęciach zobaczyć można powierzchnię po cyklinowaniu i lakierowaniu w domu jednorodzinnym w stolicy. Układ – podwójna jodełka jesionowa. Zastosowany lakier to poliuretan na rozpuszczalnikach wodnych Bona Flow, zakupiony u przedstawiciela firmy Bona w Warszawie. Po wyschnięciu uzyskuje on eleganckie, jedwabiste wykończenie półmatowe. Jest też łatwiejszy w utrzymaniu w porównaniu z wysokopołyskowymi lakierami. Tej podłogi będzie można używać w sposób ostrożny już po 3 dniach od cyklinowania. O pełnej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne będzie można mówić po 14 dniach od przeprowadzonego cyklinowania. Do tego czasu, szlifowanej powierzchni należy używać w sposób delikatny.

Cyklinowanie i olejowanie podłogi Warszawa Bielany – renowacja oraz  konserwacja oleju

Zdjęcia obrazują wykończoną naturalnym olejem podłogę dębową w stolicy. Jak widać na pierwszych fotografiach, podłoga jest delikatnie połódkowana, co w znacznej mierze utrudniłoby zwykłą konserwację oleju jedynie przy pomocy maszyny polerskiej z padami ściernymi. Wymagane jest ponowne cyklinowanie podłogi. Dąb reaguje jak każde drewno na zmiany wilgotności, zmieniając swój wymiar. W tym przypadku szlifowanie klepek zostało przeprowadzone zbyt szybko po ułożeniu, drewno dębowe mogło być zbyt wilgotne lub pomieszczenia w czasie użytkowania zostały bardzo mocno wysuszone. Z tego powodu nasz klient zdecydował się na pełne szlifowanie podłogi wraz z ponownym naniesieniem oleju. Jako że parkiet nie był mocno zniszczony, staraliśmy się usunąć jego nadmiar w najmniejszym możliwym zakresie.

Układanie parkietu, cyklinowanie, ługowanie, olejowanie na biało Warszawa – Gocław.

Poniższa realizacja przedstawia złożone prace dotyczące montażu parkietu oraz dostosowania jego wyglądu zgodnie z oczekiwaniami klienta. Jak widać na zdjęciach, parkiet dębowy został zamontowany w całym mieszkaniu, również w łazience. Zgodnie z życzeniem inwestora, po cyklinowaniu, szpachlowaniu i polerowaniu na drewno dębowe został nałożony ług w celu postarzenia drewna poprzez zasadowe wytrawienie jego miękiszu. Następnie na wszystko nałożyliśmy olej barwiący całość na biało, oraz zabezpieczający drewno. Podłoga olejowana pozwala cieszyć się naturalnym wyglądem drewna, bez odcinających powłok lakieru. Na koniec zamontowaliśmy cokoły przypodłogowe, barwione w taki sam sposób jak podłoga. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszych prac.

Szlifowanie parkietu dębowego Warszawa Wola

Podłoga jakich wiele w warszawskich domach, a praca choć nie popisowa, pokazuje co możemy uzyskać z popularnego w naszym kraju starego parkietu dębowego. Codziennie wykonujemy takie prace, cyklinując i lakierując podłogi podobne do  powyższej. Zastosowaliśmy niskotoksyczną chemię na bazie wody, mając na uwadze obecność w mieszkaniu inwestora. Obecnie produkowane lakiery dwuskładnikowe nie ustępują twardością starego typu lakierom poliuretanowym. Niezaprzeczalną zaletą jest również to, że nie żółkną razem z czasem. W dalszym ciągu cieszy nas, i oczywiście naszych klientów ładnie odnowiony parkiet dębowy. Szczególnie jeśli ekipa zajmująca się ścianami proponowała położenie paneli. Czy było warto ? Oceńcie sami.

Cyklinowanie, lakierowanie oraz listwowanie – klasyczna mozaika dębowa Warszawa Grochów

Klasyczna mozaika dębowa, czyli praca, jakich wiele. Galeria umożliwia zapoznanie się z poszczególnymi etapami prac oraz efektem, jakiego można się spodziewać w przypadku tego typu podłogi. Cyklinowanie i lakierowanie przebiegło bezproblemowo, gdyż podłoga była dobrze utrzymana przez mieszkańców. Listwowanie wykonaliśmy z wykorzystaniem łódki dębowej, lepiej dopasowującej się do krzywych ścian i podłogi niż cokół. Całość ze względu na obecność mieszkańców w domu, została polakierowana lakierem na bazie wody Bona Novia, dobrze spisującym się w przypadku podłóg w mieszkaniach prywatnych, oraz o niskiej emisji substancji szkodliwych dla zdrowia. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z prac.

Renowacja podłogi warstwowej oraz olejowanie łazienki w apartamencie przy ul Kaczej – Wola

Powyższa galeria przedstawia prace renowacyjne w apartamencie przy ulicy Kaczej na warszawskiej Woli. Renowacja obejmowała cyklinowanie, szpachlowanie i lakierowanie podłogi warstwowej z dębu wędzonego. Dokonaliśmy również ponownego naniesienia oleju w łazience, czyli tak zwanej małej renowacji, zalecanej podczas użytkowania podłóg olejowanych. Praca duża i ciekawa, pokazuje różnice pomiędzy olejowaniem a lakierowaniem, gdyż ten sam rodzaj parkietu został wykończony na dwa sposoby. Olejowanie w łazience impregnuje drewno oraz zabezpiecza je przez wilgocią, natomiast w miejscach o dużym natężeniu ruchu lakier pozwala na długą i bezobsługową eksploatację. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć podczas prac renowacyjnych.

Renowacja jodełki dębowej w podwarszawskim domu.

Praca jakich wiele, czyli cyklinowanie i lakierowanie jodełki dębowej. Zdjęcia ukazują efekt, jaki można uzyskać dokonując renowacji parkietu dębowego ułożonego w jodełkę. Jodełka, niestety coraz rzadziej stosowana, pozwala na dobry rozkład naprężeń na parkiecie, dzięki czemu nie pracuje on pod wypływem wilgoci w jednym kierunku. Cyklinowanie przeprowadzono używając maszyny typu Frank Cobra, pozwalającej na mocne zgrubne szlifowanie posadzki drewnianej. Podkład Bona Prime Classic oraz lakier Bona Traffic HD zapewni wieloletnią bezproblemową eksploatacje parkietu. Popularność tego typu podłóg w naszym kraju umożliwia podjęcie decyzji o cyklinowaniu, ze świadomością efektu, jaki można uzyskać. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z prac.

Warszawa – prace w małej hali sportowej przy ul. Lazurowej.

Poniższe zdjęcia obrazują naprawę oraz cyklinowanie parkietu w małej hali sportowej. Klient zdecydował o ekonomicznej naprawie parkietu poprzez nawierty oraz wstrzyki kleju typu d4. Taki sposób naprawy pozwala bez zrywania parkietu na wzmocnienie jego przylgni do podłoża. Stabilny parkiet został wycyklinowany oraz zaszpachlowany płynem Mix&Fill plus oraz pyłem drzewnym. Polerowanie powierzchni podnosi jakość szlifu, usuwając rysy po pracy cykliniarki oraz maszyny do rantów. Bona Traffic HD, będąca aktualnie jednym z najmocniejszych lakierów na rynku, na pewno pozwoli na wieloletnią bezproblemową eksploatację podłogi. Tydzień po naszej pracy na halę zostały wpuszczone dzieci ćwiczące karate.

Weekendowe cyklinowanie i lakierowanie powierzchni biurowej.

Oto jedna z najczęściej wykonywanych przez nas prac – szlifowanie powierzchni użytkowych. Cyklinowanie zostało wykonane w weekend ze względu na godziny pracy biura, bez demontażu zabudowy stałej oraz listew przypodłogowych zgodnie z życzeniem klienta. Całość została dokładnie zaszpachlowania oraz polakierowania podkładem oraz lakierem Domalux 2kpu, wykazującym się ponadprzeciętną trwałością oraz bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Zdjęcia przedstawiają prace w jednym pomieszczeniu o powierzchni około 45 m kw. Mamy nadzieję że zastosowane materiały oraz instrukcje dotyczące konserwacji parkietu pozwolą na jak najdłuższe użytkowanie podłogi bez potrzeby ponownego szlifu.

Cyklinowanie 100-letniego parkietu w przedwojennym warszawskim domu w centrum

Jak widać na załączonych zdjęciach, deska, mimo swoich stu lat, prezentuje się bardzo dobrze. Niestety, w porównaniu ze współczesnymi realiami, w tamtych czasach drewno sosnowe było o wiele lepiej sezonowane i przygotowywane, zanim zostało ułożone. Twardość desek spowodowała, że musieliśmy ją dokładnie obrobić zanim przystąpiliśmy do sedna, czyli procesu cyklinowania. Idealnie sprawowała się w tym wypadku masywna cykliniarka taśmowa. Dokładne szlifowanie pozwoliło na to, aby światło dzienne ujrzało nietypowe ułożenie parkietu z dawnych czasów. Drewno po cyklinowaniu potraktowaliśmy olejem marki Bona Carls Oil, wybranym przez klienta i kupionym w sklepie Bona.

Cyklinowanie i wykańczanie parkietu z drewna Merbau w Warszawie – Bemowo

Poniżej prezentowane prace wykonywano w jednym z warszawskich mieszkań. Do naszych zadań należało ułożenie desek wraz z cyklinowaniem oraz zamontowanie listew przypodłogowych. Biorąc pod uwagę rozmiar montowanych elementów, zastosowaliśmy klej 2-składnikowy SLC L38 wraz z podkładem SLC ze sklepu SLC w Warszawie. Cyklinowanie przeprowadziliśmy po dwóch tygodniach, stosując wybrany przez zleceniodawcę półmatowy lakier wodorozcieńczalny Bona Traffic ze sklepu Bona w Warszawie. Między kolejnymi warstwami lakieru założyliśmy cokoły przy podłodze, które razem z podłogą pokryliśmy lakierem.

  • + 48 500 551 515
  • |
  • warszawacyklinowanie@wp.pl

Poniżej znajdują się przykłady wykonanych przez nas zleceń w Warszawie wraz ze zdjęciami i krótkim opisem wykonywanych prac.

Renowacja parkietu ułożonego w podwójną jodełkę (Warszawa Rembertów).

Realizacja przedstawia cyklinowanie parkietu w warszawskim Rembertowie. Pierwsze przejazdy cykliniarką odsłaniają dość dobrze zachowane drewno dębowe. Parkiet dębowy w kolejnych etapach prac przechodzi cyklinowanie maszyną główną i rantówką, szpachlowanie płynem mix%fill doskonale nadającym się do podłóg dębowych , polerowanie siatkami ściernymi, nałożenie podkładu oraz lakierowanie.  Zastosowany lakier to 2-składnikowy Bona Flow w odmianie półmatowej. Pomimo lekkich przebarwień charakterystycznych dla dębu, podłoga po profesjonalnej renowacji wygląda bardzo dobrze, ciesząc oko kolejnego klienta.

Jodelka jesionowa – cyklinowanie Warszawa centrum.

Na poniższych zdjęciach zobaczyć można powierzchnię po cyklinowaniu i lakierowaniu w domu jednorodzinnym w stolicy. Układ – podwójna jodełka jesionowa. Zastosowany lakier to poliuretan na rozpuszczalnikach wodnych Bona Flow, zakupiony u przedstawiciela firmy Bona w Warszawie. Po wyschnięciu uzyskuje on eleganckie, jedwabiste wykończenie półmatowe. Jest też łatwiejszy w utrzymaniu w porównaniu z wysokopołyskowymi lakierami. Tej podłogi będzie można używać w sposób ostrożny już po 3 dniach od cyklinowania. O pełnej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne będzie można mówić po 14 dniach od przeprowadzonego cyklinowania. Do tego czasu, szlifowanej powierzchni należy używać w sposób delikatny.

Cyklinowanie i olejowanie podłogi Warszawa Bielany – renowacja oraz  konserwacja oleju

Zdjęcia obrazują wykończoną naturalnym olejem podłogę dębową w stolicy. Jak widać na pierwszych fotografiach, podłoga jest delikatnie połódkowana, co w znacznej mierze utrudniłoby zwykłą konserwację oleju jedynie przy pomocy maszyny polerskiej z padami ściernymi. Wymagane jest ponowne cyklinowanie podłogi. Dąb reaguje jak każde drewno na zmiany wilgotności, zmieniając swój wymiar. W tym przypadku szlifowanie klepek zostało przeprowadzone zbyt szybko po ułożeniu, drewno dębowe mogło być zbyt wilgotne lub pomieszczenia w czasie użytkowania zostały bardzo mocno wysuszone. Z tego powodu nasz klient zdecydował się na pełne szlifowanie podłogi wraz z ponownym naniesieniem oleju. Jako że parkiet nie był mocno zniszczony, staraliśmy się usunąć jego nadmiar w najmniejszym możliwym zakresie.

Układanie parkietu, cyklinowanie, ługowanie, olejowanie na biało Warszawa – Gocław.

Poniższa realizacja przedstawia złożone prace dotyczące montażu parkietu oraz dostosowania jego wyglądu zgodnie z oczekiwaniami klienta. Jak widać na zdjęciach, parkiet dębowy został zamontowany w całym mieszkaniu, również w łazience. Zgodnie z życzeniem inwestora, po cyklinowaniu, szpachlowaniu i polerowaniu na drewno dębowe został nałożony ług w celu postarzenia drewna poprzez zasadowe wytrawienie jego miękiszu. Następnie na wszystko nałożyliśmy olej barwiący całość na biało, oraz zabezpieczający drewno. Podłoga olejowana pozwala cieszyć się naturalnym wyglądem drewna, bez odcinających powłok lakieru. Na koniec zamontowaliśmy cokoły przypodłogowe, barwione w taki sam sposób jak podłoga. Zapraszamy do obejrzenia efektów naszych prac.

Szlifowanie parkietu dębowego Warszawa Wola

Podłoga jakich wiele w warszawskich domach, a praca choć nie popisowa, pokazuje co możemy uzyskać z popularnego w naszym kraju starego parkietu dębowego. Codziennie wykonujemy takie prace, cyklinując i lakierując podłogi podobne do  powyższej. Zastosowaliśmy niskotoksyczną chemię na bazie wody, mając na uwadze obecność w mieszkaniu inwestora. Obecnie produkowane lakiery dwuskładnikowe nie ustępują twardością starego typu lakierom poliuretanowym. Niezaprzeczalną zaletą jest również to, że nie żółkną razem z czasem. W dalszym ciągu cieszy nas, i oczywiście naszych klientów ładnie odnowiony parkiet dębowy. Szczególnie jeśli ekipa zajmująca się ścianami proponowała położenie paneli. Czy było warto ? Oceńcie sami.

Cyklinowanie, lakierowanie oraz listwowanie – klasyczna mozaika dębowa Warszawa Grochów

Klasyczna mozaika dębowa, czyli praca, jakich wiele. Galeria umożliwia zapoznanie się z poszczególnymi etapami prac oraz efektem, jakiego można się spodziewać w przypadku tego typu podłogi. Cyklinowanie i lakierowanie przebiegło bezproblemowo, gdyż podłoga była dobrze utrzymana przez mieszkańców. Listwowanie wykonaliśmy z wykorzystaniem łódki dębowej, lepiej dopasowującej się do krzywych ścian i podłogi niż cokół. Całość ze względu na obecność mieszkańców w domu, została polakierowana lakierem na bazie wody Bona Novia, dobrze spisującym się w przypadku podłóg w mieszkaniach prywatnych, oraz o niskiej emisji substancji szkodliwych dla zdrowia. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z prac.

Renowacja podłogi warstwowej oraz olejowanie łazienki w apartamencie przy ul Kaczej – Wola

Powyższa galeria przedstawia prace renowacyjne w apartamencie przy ulicy Kaczej na warszawskiej Woli. Renowacja obejmowała cyklinowanie, szpachlowanie i lakierowanie podłogi warstwowej z dębu wędzonego. Dokonaliśmy również ponownego naniesienia oleju w łazience, czyli tak zwanej małej renowacji, zalecanej podczas użytkowania podłóg olejowanych. Praca duża i ciekawa, pokazuje różnice pomiędzy olejowaniem a lakierowaniem, gdyż ten sam rodzaj parkietu został wykończony na dwa sposoby. Olejowanie w łazience impregnuje drewno oraz zabezpiecza je przez wilgocią, natomiast w miejscach o dużym natężeniu ruchu lakier pozwala na długą i bezobsługową eksploatację. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć podczas prac renowacyjnych.

Renowacja jodełki dębowej w podwarszawskim domu.

Praca jakich wiele, czyli cyklinowanie i lakierowanie jodełki dębowej. Zdjęcia ukazują efekt, jaki można uzyskać dokonując renowacji parkietu dębowego ułożonego w jodełkę. Jodełka, niestety coraz rzadziej stosowana, pozwala na dobry rozkład naprężeń na parkiecie, dzięki czemu nie pracuje on pod wypływem wilgoci w jednym kierunku. Cyklinowanie przeprowadzono używając maszyny typu Frank Cobra, pozwalającej na mocne zgrubne szlifowanie posadzki drewnianej. Podkład Bona Prime Classic oraz lakier Bona Traffic HD zapewni wieloletnią bezproblemową eksploatacje parkietu. Popularność tego typu podłóg w naszym kraju umożliwia podjęcie decyzji o cyklinowaniu, ze świadomością efektu, jaki można uzyskać. Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z prac.

Warszawa – prace w małej hali sportowej przy ul. Lazurowej.

Poniższe zdjęcia obrazują naprawę oraz cyklinowanie parkietu w małej hali sportowej. Klient zdecydował o ekonomicznej naprawie parkietu poprzez nawierty oraz wstrzyki kleju typu d4. Taki sposób naprawy pozwala bez zrywania parkietu na wzmocnienie jego przylgni do podłoża. Stabilny parkiet został wycyklinowany oraz zaszpachlowany płynem Mix&Fill plus oraz pyłem drzewnym. Polerowanie powierzchni podnosi jakość szlifu, usuwając rysy po pracy cykliniarki oraz maszyny do rantów. Bona Traffic HD, będąca aktualnie jednym z najmocniejszych lakierów na rynku, na pewno pozwoli na wieloletnią bezproblemową eksploatację podłogi. Tydzień po naszej pracy na halę zostały wpuszczone dzieci ćwiczące karate.

Weekendowe cyklinowanie i lakierowanie powierzchni biurowej.

Oto jedna z najczęściej wykonywanych przez nas prac – szlifowanie powierzchni użytkowych. Cyklinowanie zostało wykonane w weekend ze względu na godziny pracy biura, bez demontażu zabudowy stałej oraz listew przypodłogowych zgodnie z życzeniem klienta. Całość została dokładnie zaszpachlowania oraz polakierowania podkładem oraz lakierem Domalux 2kpu, wykazującym się ponadprzeciętną trwałością oraz bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Zdjęcia przedstawiają prace w jednym pomieszczeniu o powierzchni około 45 m kw. Mamy nadzieję że zastosowane materiały oraz instrukcje dotyczące konserwacji parkietu pozwolą na jak najdłuższe użytkowanie podłogi bez potrzeby ponownego szlifu.

Cyklinowanie 100-letniego parkietu w przedwojennym warszawskim domu w centrum

Jak widać na załączonych zdjęciach, deska, mimo swoich stu lat, prezentuje się bardzo dobrze. Niestety, w porównaniu ze współczesnymi realiami, w tamtych czasach drewno sosnowe było o wiele lepiej sezonowane i przygotowywane, zanim zostało ułożone. Twardość desek spowodowała, że musieliśmy ją dokładnie obrobić zanim przystąpiliśmy do sedna, czyli procesu cyklinowania. Idealnie sprawowała się w tym wypadku masywna cykliniarka taśmowa. Dokładne szlifowanie pozwoliło na to, aby światło dzienne ujrzało nietypowe ułożenie parkietu z dawnych czasów. Drewno po cyklinowaniu potraktowaliśmy olejem marki Bona Carls Oil, wybranym przez klienta i kupionym w sklepie Bona.

Cyklinowanie i wykańczanie parkietu z drewna Merbau w Warszawie – Bemowo

Poniżej prezentowane prace wykonywano w jednym z warszawskich mieszkań. Do naszych zadań należało ułożenie desek wraz z cyklinowaniem oraz zamontowanie listew przypodłogowych. Biorąc pod uwagę rozmiar montowanych elementów, zastosowaliśmy klej 2-składnikowy SLC L38 wraz z podkładem SLC ze sklepu SLC w Warszawie. Cyklinowanie przeprowadziliśmy po dwóch tygodniach, stosując wybrany przez zleceniodawcę półmatowy lakier wodorozcieńczalny Bona Traffic ze sklepu Bona w Warszawie. Między kolejnymi warstwami lakieru założyliśmy cokoły przy podłodze, które razem z podłogą pokryliśmy lakierem.