Cyklinowanie wraz z doświadczoną ekipą parkieciarzy

Kontakt

+ 48 500 551 515

warszawacyklinowanie@wp.pl

Poniżej znajdziecie Państwo praktyczne porady, dotyczące układania parkietów, cyklinowania i lakierowania powierzchni.

 

Międzywarstwowe szlifowanie powierzchni lakierowanych

Na początek zabezpieczamy cyklinowany parkiet lakierem. Do tego celu używamy gruntu, który spowoduje uniesienie się „włosów” w drewnie. Inaczej mówiąc, deski będą chropowate w dotyku, co spowodują wystające kawałki drewna. Najczęściej, podczas nanoszenia środka gruntującego, dostają się do niego różne brudy z gruntowanej powierzchni. Potrzebujemy metody, która sprawi, że nasze prace cyklinowania i lakierowania dadzą gładki efekt końcowy…

Ługowanie powierzchni cyklinowanej

W procesie ługowania nasza podłoga zostaje wytrawiona metodami chemicznymi, dzięki czemu otrzymujemy jej jasną barwę. Oprócz tego, otrzymujemy efekt postarzenia parkietu, czy ujawnienia słojów drewna, co dla wielu osób jest pożądanym efektem. Tu dowiedzą się Państwo: jak wygląda prawidłowo przebiegające ługowanie, jakie są efekty końcowe, jak przeprowadzać barwienie i celowe postarzanie desek drewnianych?

Instrukcja przebiegu procesu cyklinowania

Praktyczne informacje, dotyczące przebiegu szlifowania parkietu z wykorzystaniem tarczy ściernych o zróżnicowanym stopniu gradacji. Czym grozi cyklinowanie podłogi na własną rękę? Różnice w pracy na parkiecie nowym i starym. Różne metody szlifowania podłogi, obróbki narożników oraz polerowania pod koniec cyklinowania. Rodzaje urządzeń parkieciarskich oraz sposoby ich konserwacji. Porady na temat utrzymania cyklinowanego parkietu w idealnym stanie na lata.

Wszystko o maszynach do cyklinowania

Opis urządzeń do cyklinowania: charakterystyka cykliniarek, polerek i rantówek. Informacje o parametrach maszyn parkieciarskich, instrukcja użytkowania. Krótka charakterystyka podstawowych modeli urządzeń cykliniarskich na przykładzie maszyn Lagler. Taśmy ścierne, pady, siatki i krążki- specyfikacja. Dbanie o urządzenia, a jakość wykonywanych prac. Pierwsze kroki w cyklinowaniu- poradnik dla początkujących.

Drewno egzotyczne oraz jego prawidłowy montaż i wykończenie

Rodzaje drewna egzotycznego. Różnorodność barw i parametrów przy wyborze drewna  Jatoba, Teak, doussie, Iroko, Merbau, Sucupira, Lapacho, Wenge. Drewno egzotyczne alternatywą dla drewna krajowego: doskonałe właściwości, konkurencyjna cena. Przykłady miejsc, w których warto wybrać parkiet egzotyczny. Porady fachowców, dotyczące układania i cyklinowania podłóg z drewna egzotycznego. Poradnik dla użytkownika parkietu

Praktyczne informacje, jak prawidłowo korzystać z podłogi, która przeszła zabieg cyklinowania, lakierowania lub olejowania. Rekomendowane preparaty do czyszczenia i konserwacji parkietów niecyklinowanych. Co to jest stabilność podłogi drewnianej i jak zmieniają się jej wymiary? Wpływ wilgoci i temperatury otoczenia na drewno. Jak oddalić w czasie kolejne cyklinowanie lub lakierowanie podłogi?

Rozwiązania stosowane w przypadku ogrzewania podłogowego – podłogi drewniane a ogrzewanie podłogowe

Wzmianka o ogrzewaniu podłogi i używanych w tym celu gatunkach drewna. Wygrzewanie podkładów anhydrytowych oraz jastrychowych. Układanie – dobór właściwych materiałów, gwarantujących bezproblemową eksploatację. Jak przebiega montaż parkietu, kiedy zamontowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Alternatywne rozwiązania w stosunku do parkietu litego. Jak odpowiednio dobrać rozmiar klepki. Kiedy powstają straty termiczne i jak się przed nimi chronić. Własności i rodzaje parkietów warstwowych.  Czym wykończyć i jak  prawidłowo korzystać z podłogi, która jest ogrzewana?

Wszystko o bezpiecznym cyklinowaniu

Jakie zagrożenia mogą wystąpić przy pracach cykliniarskich? Jak należy korzystać z maszyn taśmowych, by proces szlifowania był właściwy i zarazem bezpieczny? BHP cykliniarza, czyli chronimy narząd słuchu i układ oddechowy. Porady, jak zamontować cykliniarkę i co należy zrobić przed pracami parkieciarskimi, oparte na przykładach maszyny Frank Cobra. Pył szlifierski i jego utylizacja. Jak bezpiecznie cyklinować parkiet? Kiedy i w jaki sposób wymienić elementy ścierne w szlifierkach taśmowych? Jak cyklinować, nie powodując uszkodzenia parkietu? Podstawowe zasady prac parkieciarskich oraz szlifowania podłóg drewnianych.

Etapy układania parkietu, czyli co zanim przystąpisz do cyklinowania

Wszystko, co warto wiedzieć o układaniu podłóg: co wiedzieć o parkiecie przed montażem, jak montować deski? Jakie rodzaje klejów i gruntów oferuje rynek, które warto wybrać i jak dopasować je do posiadanego materiału? Czas aklimatyzacji podłogi- ile odczekać pomiędzy układaniem, a cyklinowaniem. Jak prawidłowo przeprowadzać sezonowanie podłóg oraz desek na tarasie oraz jak właściwie ułożyć deski tarasowe? Optyczna zmiana wymiarów pomieszczeń poprzez zastosowanie odpowiednich rodzajów i wzorów parkietu. To, czego chcemy uniknąć, a więc: odkształcenia, pęcznienie, rozsychanie. Korzystając z usług jakiejkolwiek firmy warto mieć choć minimalną wiedzę na temat podstaw układania parkietu. Zapraszamy do lektury.

Renowacje starych podłóg.

Sposoby, które sprawią, że Twój wysłużony parkiet będzie wyglądał jak nowy: metoda cyklinowania, lakierowania albo olejowania. Parkiet posiada zasadniczą zaletę, w porównaniu do innych sposobów wykończenia: nawet mimo swojej wiekowości, odpowiednimi metodami (cyklinowaniem) można sprawić, że będzie prezentował się jak nowy. Uzupełnianie ubytków w parkiecie oraz jego szpachlowanie zdecydowanie poprawia estetykę podłogi. Cyklinujemy nawet stuletnie parkiety, ponieważ nie istnieją ramy wiekowe w renowacji- restaurować można naprawdę wysłużone deski, które jakościowo często okazują się lepsze od aktualnie produkowanych. Dzięki temu, nasze podłogi odzyskają upragniony blask i będą cieszyć nasze oko przez długie lata.

Oleje i woski – alternatywna forma zabezpieczenia podłogi.

Własności środków ochronnych do parkietu- wszystko o woskach i olejach. Zestawienie zalet i wad każdego ze środków. Wybór oleju bądź wosku do konserwacji drewna, wiąże się ze zmniejszeniem widoczności ubytków, a także odsłania żywe kolory parkietu, jego naturalny wygląd  przed uwidocznienie słojów. W tym miejscu znajdziecie Państwo również informacje na temat cyklinowania pod olej, nakładania warstwy oleju, naprawiania uszkodzeń oraz sezonowych restauracji podłogi.

Fakty dotyczące lakierów i ich trwałości. Jakie powłoki lakierowe oferują nam producenci na rynku?

Trwałość powierzchni desek parkietowych oraz ochrona drewna z wykorzystaniem środków chemicznych różnego typu. Jak zabezpieczyć drewno po cyklinowaniu? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o lakierach: rodzaje lakierów, własności, wady i zalety. Rady odnośnie środków chemicznych do konserwacji powierzchni drewnianych i ich wyboru odpowiednio do gatunku drewna. Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając lakier. Czy lakiery podkładowe są niezbędne? Toksyczność lakierów dla wykonującego prace oraz dla klienta. Filtry UV – ciemnienie lakierów poliuretanowych pod wypływem działania promieni słonecznych.

Przewaga parkietu nad panelami i innymi podłogami drewniamymi

Powodów, dla których warto zdecydować się na parkiet jest wiele. Na ogół stoimy przed wyborem: parkiet, czy panele? Warto nadmienić, że zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Przedstawiamy zalety parkietów, którymi głównie są: estetyka i możliwość obcowania z naturalnym drewnem, możliwość renowacji oraz znaczne wyciszenie używanej powierzchni. Podpowiadamy, w których pomieszczeniach najlepiej położyć parkiet oraz jaki wzór zastosować, by optycznie wydawało się szersze bądź dłuższe.

Różnorodność wzorów i rodzaju parkietu

Parkiet należy kłaść z uwzględnieniem warunków powierzchni. Musimy wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów i wzorów parkietu, z których każdy wybierze coś dla siebie. Dzięki bogatemu wzornictwu (jodełka, okrętówka, mijanka) możemy optycznie poszerzyć czy wydłużyć pomieszczenie. Podobny efekt uzyskamy wybierając z pośród ciemnego lub jasnego drewna. Dodatkowe efekty możemy zyskać, cyklinując podłogę w odpowiedni sposób.

Dbanie o parkiet po cyklinowaniu

Aby uchronić świeżo cyklinowany parkiet przed uszkodzeniami mechanicznymi, należy odpowiednio go zaimpregnować. Istnieją sposoby na to, aby cieszyć się na długo lakierowaną powierzchnią bez poddawania jej ponownemu cyklinowaniu. Podpowiadamy, kiedy bezpiecznie jest umyć podłogę po pracach parkieciarskich. W kilku zdaniach wyjaśniamy, jak prawidłowo użytkować naszą powierzchnię oraz okresowo ją restaurować.

Barwienie parkietu

Rosnące zainteresowanie parkietami egzotycznymi sprawia, że popularność zdobywają parkiety barwione. Istnieje wiele sposobów zmiany barwy powierzchni, ale niosą one również zagrożenia z tym związane. Na rynku dostępnych jest wiele środków chemicznych i impregnujących, które służą do zachowania pierwotnych właściwości drewna. Różne metody nanoszenia, jak i rozprowadzania bejc. Wydatki, związane z parkietem barwionym i, co za tym idzie, rentowność tej inwestycji.

  • + 48 500 551 515
  • |
  • warszawacyklinowanie@wp.pl

Poniżej znajdziecie Państwo praktyczne porady, dotyczące układania parkietów, cyklinowania i lakierowania powierzchni.

 

Międzywarstwowe szlifowanie powierzchni lakierowanych

Na początek zabezpieczamy cyklinowany parkiet lakierem. Do tego celu używamy gruntu, który spowoduje uniesienie się „włosów” w drewnie. Inaczej mówiąc, deski będą chropowate w dotyku, co spowodują wystające kawałki drewna. Najczęściej, podczas nanoszenia środka gruntującego, dostają się do niego różne brudy z gruntowanej powierzchni. Potrzebujemy metody, która sprawi, że nasze prace cyklinowania i lakierowania dadzą gładki efekt końcowy…

Ługowanie powierzchni cyklinowanej

W procesie ługowania nasza podłoga zostaje wytrawiona metodami chemicznymi, dzięki czemu otrzymujemy jej jasną barwę. Oprócz tego, otrzymujemy efekt postarzenia parkietu, czy ujawnienia słojów drewna, co dla wielu osób jest pożądanym efektem. Tu dowiedzą się Państwo: jak wygląda prawidłowo przebiegające ługowanie, jakie są efekty końcowe, jak przeprowadzać barwienie i celowe postarzanie desek drewnianych?

Instrukcja przebiegu procesu cyklinowania

Praktyczne informacje, dotyczące przebiegu szlifowania parkietu z wykorzystaniem tarczy ściernych o zróżnicowanym stopniu gradacji. Czym grozi cyklinowanie podłogi na własną rękę? Różnice w pracy na parkiecie nowym i starym. Różne metody szlifowania podłogi, obróbki narożników oraz polerowania pod koniec cyklinowania. Rodzaje urządzeń parkieciarskich oraz sposoby ich konserwacji. Porady na temat utrzymania cyklinowanego parkietu w idealnym stanie na lata.

Wszystko o maszynach do cyklinowania

Opis urządzeń do cyklinowania: charakterystyka cykliniarek, polerek i rantówek. Informacje o parametrach maszyn parkieciarskich, instrukcja użytkowania. Krótka charakterystyka podstawowych modeli urządzeń cykliniarskich na przykładzie maszyn Lagler. Taśmy ścierne, pady, siatki i krążki- specyfikacja. Dbanie o urządzenia, a jakość wykonywanych prac. Pierwsze kroki w cyklinowaniu- poradnik dla początkujących.

Drewno egzotyczne oraz jego prawidłowy montaż i wykończenie

Rodzaje drewna egzotycznego. Różnorodność barw i parametrów przy wyborze drewna  Jatoba, Teak, doussie, Iroko, Merbau, Sucupira, Lapacho, Wenge. Drewno egzotyczne alternatywą dla drewna krajowego: doskonałe właściwości, konkurencyjna cena. Przykłady miejsc, w których warto wybrać parkiet egzotyczny. Porady fachowców, dotyczące układania i cyklinowania podłóg z drewna egzotycznego. Poradnik dla użytkownika parkietu

Praktyczne informacje, jak prawidłowo korzystać z podłogi, która przeszła zabieg cyklinowania, lakierowania lub olejowania. Rekomendowane preparaty do czyszczenia i konserwacji parkietów niecyklinowanych. Co to jest stabilność podłogi drewnianej i jak zmieniają się jej wymiary? Wpływ wilgoci i temperatury otoczenia na drewno. Jak oddalić w czasie kolejne cyklinowanie lub lakierowanie podłogi?

Rozwiązania stosowane w przypadku ogrzewania podłogowego – podłogi drewniane a ogrzewanie podłogowe

Wzmianka o ogrzewaniu podłogi i używanych w tym celu gatunkach drewna. Wygrzewanie podkładów anhydrytowych oraz jastrychowych. Układanie – dobór właściwych materiałów, gwarantujących bezproblemową eksploatację. Jak przebiega montaż parkietu, kiedy zamontowaliśmy ogrzewanie podłogowe. Alternatywne rozwiązania w stosunku do parkietu litego. Jak odpowiednio dobrać rozmiar klepki. Kiedy powstają straty termiczne i jak się przed nimi chronić. Własności i rodzaje parkietów warstwowych.  Czym wykończyć i jak  prawidłowo korzystać z podłogi, która jest ogrzewana?

Wszystko o bezpiecznym cyklinowaniu

Jakie zagrożenia mogą wystąpić przy pracach cykliniarskich? Jak należy korzystać z maszyn taśmowych, by proces szlifowania był właściwy i zarazem bezpieczny? BHP cykliniarza, czyli chronimy narząd słuchu i układ oddechowy. Porady, jak zamontować cykliniarkę i co należy zrobić przed pracami parkieciarskimi, oparte na przykładach maszyny Frank Cobra. Pył szlifierski i jego utylizacja. Jak bezpiecznie cyklinować parkiet? Kiedy i w jaki sposób wymienić elementy ścierne w szlifierkach taśmowych? Jak cyklinować, nie powodując uszkodzenia parkietu? Podstawowe zasady prac parkieciarskich oraz szlifowania podłóg drewnianych.

Etapy układania parkietu, czyli co zanim przystąpisz do cyklinowania

Wszystko, co warto wiedzieć o układaniu podłóg: co wiedzieć o parkiecie przed montażem, jak montować deski? Jakie rodzaje klejów i gruntów oferuje rynek, które warto wybrać i jak dopasować je do posiadanego materiału? Czas aklimatyzacji podłogi- ile odczekać pomiędzy układaniem, a cyklinowaniem. Jak prawidłowo przeprowadzać sezonowanie podłóg oraz desek na tarasie oraz jak właściwie ułożyć deski tarasowe? Optyczna zmiana wymiarów pomieszczeń poprzez zastosowanie odpowiednich rodzajów i wzorów parkietu. To, czego chcemy uniknąć, a więc: odkształcenia, pęcznienie, rozsychanie. Korzystając z usług jakiejkolwiek firmy warto mieć choć minimalną wiedzę na temat podstaw układania parkietu. Zapraszamy do lektury.

Renowacje starych podłóg.

Sposoby, które sprawią, że Twój wysłużony parkiet będzie wyglądał jak nowy: metoda cyklinowania, lakierowania albo olejowania. Parkiet posiada zasadniczą zaletę, w porównaniu do innych sposobów wykończenia: nawet mimo swojej wiekowości, odpowiednimi metodami (cyklinowaniem) można sprawić, że będzie prezentował się jak nowy. Uzupełnianie ubytków w parkiecie oraz jego szpachlowanie zdecydowanie poprawia estetykę podłogi. Cyklinujemy nawet stuletnie parkiety, ponieważ nie istnieją ramy wiekowe w renowacji- restaurować można naprawdę wysłużone deski, które jakościowo często okazują się lepsze od aktualnie produkowanych. Dzięki temu, nasze podłogi odzyskają upragniony blask i będą cieszyć nasze oko przez długie lata.

Oleje i woski – alternatywna forma zabezpieczenia podłogi.

Własności środków ochronnych do parkietu- wszystko o woskach i olejach. Zestawienie zalet i wad każdego ze środków. Wybór oleju bądź wosku do konserwacji drewna, wiąże się ze zmniejszeniem widoczności ubytków, a także odsłania żywe kolory parkietu, jego naturalny wygląd  przed uwidocznienie słojów. W tym miejscu znajdziecie Państwo również informacje na temat cyklinowania pod olej, nakładania warstwy oleju, naprawiania uszkodzeń oraz sezonowych restauracji podłogi.

Fakty dotyczące lakierów i ich trwałości. Jakie powłoki lakierowe oferują nam producenci na rynku?

Trwałość powierzchni desek parkietowych oraz ochrona drewna z wykorzystaniem środków chemicznych różnego typu. Jak zabezpieczyć drewno po cyklinowaniu? Wszystko, co powinieneś wiedzieć o lakierach: rodzaje lakierów, własności, wady i zalety. Rady odnośnie środków chemicznych do konserwacji powierzchni drewnianych i ich wyboru odpowiednio do gatunku drewna. Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając lakier. Czy lakiery podkładowe są niezbędne? Toksyczność lakierów dla wykonującego prace oraz dla klienta. Filtry UV – ciemnienie lakierów poliuretanowych pod wypływem działania promieni słonecznych.

Przewaga parkietu nad panelami i innymi podłogami drewniamymi

Powodów, dla których warto zdecydować się na parkiet jest wiele. Na ogół stoimy przed wyborem: parkiet, czy panele? Warto nadmienić, że zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Przedstawiamy zalety parkietów, którymi głównie są: estetyka i możliwość obcowania z naturalnym drewnem, możliwość renowacji oraz znaczne wyciszenie używanej powierzchni. Podpowiadamy, w których pomieszczeniach najlepiej położyć parkiet oraz jaki wzór zastosować, by optycznie wydawało się szersze bądź dłuższe.

Różnorodność wzorów i rodzaju parkietu

Parkiet należy kłaść z uwzględnieniem warunków powierzchni. Musimy wiedzieć, że istnieje wiele rodzajów i wzorów parkietu, z których każdy wybierze coś dla siebie. Dzięki bogatemu wzornictwu (jodełka, okrętówka, mijanka) możemy optycznie poszerzyć czy wydłużyć pomieszczenie. Podobny efekt uzyskamy wybierając z pośród ciemnego lub jasnego drewna. Dodatkowe efekty możemy zyskać, cyklinując podłogę w odpowiedni sposób.

Dbanie o parkiet po cyklinowaniu

Aby uchronić świeżo cyklinowany parkiet przed uszkodzeniami mechanicznymi, należy odpowiednio go zaimpregnować. Istnieją sposoby na to, aby cieszyć się na długo lakierowaną powierzchnią bez poddawania jej ponownemu cyklinowaniu. Podpowiadamy, kiedy bezpiecznie jest umyć podłogę po pracach parkieciarskich. W kilku zdaniach wyjaśniamy, jak prawidłowo użytkować naszą powierzchnię oraz okresowo ją restaurować.

Barwienie parkietu

Rosnące zainteresowanie parkietami egzotycznymi sprawia, że popularność zdobywają parkiety barwione. Istnieje wiele sposobów zmiany barwy powierzchni, ale niosą one również zagrożenia z tym związane. Na rynku dostępnych jest wiele środków chemicznych i impregnujących, które służą do zachowania pierwotnych właściwości drewna. Różne metody nanoszenia, jak i rozprowadzania bejc. Wydatki, związane z parkietem barwionym i, co za tym idzie, rentowność tej inwestycji.